Fizikāli-ķīmiskās attīrīšanas procesā, izmantojot ķīmiskos reaģentus, no notekūdeņiem tiek atdalītas izšķīdušas un suspendētas daļiņas ar dažādu izcelsmi, izmēru, formu, lādiņu un blīvumu.
Notekūdeņi ieplūst reaktora caurulēs (flokulatorā), kur tiem tiek pievienoti ķīmiski reaģenti, kas mazās suspendētās daļiņas salipina kopā. Šo procesu sauc par koagulāciju. Ķīmiskie reaģenti pēc tam liek daļiņām agregēties, tādējādi veidojot lielākas, jau redzamas pārslas. Šo procesu sauc par flokulāciju. Biežāk lietotie reaģenti ir minerālie un / vai organiskie koagulanti, flokulācijas piedevas (silīcija dioksīds, talks un aktīvā ogle), anjonu vai katjonu flokulanti un pH kontroles reaģenti, piemēram, skābes vai bāzes.
Notekūdeņos ir dažādu izmēru daļiņas, kuras var klasificēt kā izšķīdušas (<0.08-1um), supra-koloidālas (> 100-100 mm) un tās, kuras nosēžas dabīgi (> 100um). Notekūdeņu fizikāli-ķīmiskās attīrīšanas (koagulācijas un flokulācijas) mērķis ir izveidot sistēmu, kas var veiksmīgi atdalīt izšķīdušās un suspendētās daļiņas ar dažādu izcelsmi, izmēru, formu, lādiņu un blīvumu.
Notekūdeņu koagulācijas un flokulācijas tehnoloģija ietver tvertnes vai caurules formas reaktoru (flokulatora) un sūkņus / vārstus, lai nodrošinātu ļoti precīzu nepieciešamo ķīmisko reaģentu devu.
FlotLife nodrošina aprīkojumu un pakalpojumus pilnīgiem notekūdeņu fizikāli-ķīmiskās attīrīšanas procesiem: