Bioloģiskā notekūdeņu attīrīšana likvidē atlikušās bioloģiski noārdāmās organiskās vielas, izmantojot gaisu (vai skābekli), baktērijas un citus mikroorganismus. Bioloģiskās attīrīšanas mērķis ir izcilas kvalitātes notekūdeņi, ko var novadīt vidē (upē, ezerā vai jūrā).
Notekūdeņi tiek savākti tvertnēs vai lagūnās, kurās tiek pielietotas dažādas procedūras, piemēram, aerācija, filtrācija, aktīvās dūņas, anaerobā pārstrāde utt., kā iedarbībā baktērijas, nematodes vai citi mikroorganismi sadala organiskos atkritumus, izmantojot parastos šūnu dalīšanās procesus. Bioloģiskā apstrāde ir efektīva un ekonomiskāka par daudziem mehāniskiem vai ķīmiskiem procesiem, tāpēc tā ir plaši pielietota.
Bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas metodes mērķis ir izveidot sistēmu, kura nodrošina augstākās kvalitātes attīrītus notekūdeņus, ko var novadīt vidē (upēs, ezeros, jūrā). Bioloģiskajā notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģijā ietilpst septiskas vai aerācijas tvertnes likvidācijas sistēmas, virsmas un strūklas aerācija, aktivēto dūņu procesi, kā arī vairāku tipu filtrācija un aneiroba sagremošana.
Bioloģiskajai attīrīšanai FlotLife piegādā pilnu komplektu ar tehnoloģiskajām iekārtām līdz ar sistēmas montāžu, apmācību un atbalsta pakalpojumiem: