Piena pārstrāde

IZAICINĀJUMI

Piena pārstrādes notekūdeņi satur organiskas cietvielas un atkritumus (piemēram, iepakojuma materiālu fragmentus). Notekūdeņi no transportlīdzekļu un iekārtu mazgāšanas satur augsni un smiltis. Piena produktu ražošanas notekūdeņos var būt ievērojams ķīmisko tīrīšanas līdzekļu daudzums, kas rada sarežģījumus notekūdeņu pH līmeņa uzturēšanā. Tā kā piena produktiem piemīt tendence izraisīt kaitīgās smakas, notekūdeņu attīrīšanai bieži vien ir nepieciešams atkāpties no standarta koagulācijas / flokulācijas procedūrām un meklēt individuālu pieeju.

RISINĀJUMS

Piena pārstrādes gadījumā lokāla notekūdeņu attīrīšana ir ekonomiski vispamatotākais risinājums, jo tas nodrošina pilnu kontroli pār visu notekūdeņu attīrīšanas procesu.

Notekūdeņu attīrīšanas sistēma var tikt piegādāta kā jau nokomplektēts, konteinerā uzstādīts risinājums, vai arī tā var tikt sakomplektēta un ierīkota speciāli šim nolūkam sagatavotās telpās.

Piena pārstrādes nozares uzņēmumiem FlotLife piegādā iekārtas un tehnoloģijas pilnam notekūdeņu attīrīšanas ciklam. Sistēmas vadība ir automatizēta, nodrošinot iekārtu monitorēšanu un konfigurēšanu gan uz vietas, gan attālināti ar mobilo ierīču palīdzību.

Lai gan notekūdeņu īpašības var mainīties atkarībā no dažādiem faktoriem (piemēram, tīrā ūdens īpašības, ražošanas tips, plūsmas apjoms utt.), neizslēdzot dažādas modifikācijas un papildus funkcionalitāti, pamata etapi piena pārstrādes notekūdeņu attīrīšanā ir sekojoši:

  1. Notekūdeņi no piena pārstrādes ceha satur daudz un dažādas cietvielas, kas mehāniskās priekšattīrīšanas procesā tiek atdalītas ar rotējošā sieta palīdzību.
  2. Primāri attīrītie notekūdeņi tiek iesūknēti izlīdzināšanas tvertnē, kur tie tiek uzkrāti un samaisīti, lai tālāk padodamo plūsmu nodrošinātu pēc iespējas vienmērīgāku.
  3. Izlīdzinātā notekūdeņu plūsma tiek padota uz flokuācijas cauruļvadu, kurā uz notekūdeņiem tiek veikta ķīmiska iedarbība (koagulācija, flokulācija un/vai neitralizācija), pēc kā plūsma tiek sūknēta tālāk uz flotācijas tvertni.
  4. Flotācija ir process, kur piesārņojums tiek atdalīts no ūdens, izmantojot atmosfērisku spiedienu. Pēc flotācijas notekūdeņu plūsma (ja atbilst vides kvalitātes kritērijiem) var tikt novadīta municipālās kanalizācijas sistēmā.
  5. Pēc flotācijas notekūdeņi joprojām satur ĶSP un BSP daļiņas, no kurām vaļā tikt palīdz nākamais etaps - bioloģiskā attīrīšana, pēc kā attīrītos notekūdeņus var novadīt vidē vai atgriezt atpakaļ ražošanā kā tehniskos ūdeņus.
  6. No visiem etapiem, kuros kā blakus produkts rodas dūņas, tās tiek novadītas uz atūdeņošanas presi, kur no dūņām tiek izspiests atlikušais ūdens. Atūdeņotās dūņas var tikt izmantotas biogāzes ražošanā.  

Projekta piemērs

"Jaunpils Pienotava" ir vidēja izmēra piena pārstrādātājs, kas ražo dažāda veida sieru, krējumu, desertus un pudiņus. "Jaunpils Pienotava" izmanto FlotLife piegādāto konteinera tipa notekūdeņu attīrīšanas iekārtu.

/
NOTEKŪDEŅU RĀDĪTĀJI
  • Notekūdeņu veidsRažošanas notekūdeņi
  • Notekūdeņu novadīšanaMunicipālajā kanalizācijā
  • Plūsma400m3/dienā; 20m3/h
NOTEKŪDEŅU RĀDĪTĀJI
Ieplūde, mg/l Attīrīšanas efektivitāte
Sv. 300–1500 50
Tauki 500–1250 90
ĶSP 6400 90
BSP 4200 85
NĀKAMĀ TEHNOLOĢIJA Tirdzniecības centri